TO JUŻ 20 LAT!

W tym roku mija dwadzieścia lat od chwili, gdy na scenie naszego miasta pojawiła się nowa organizacja – Towarzystwo Przyjaciół Będzina, stowarzyszenie będzinian stawiające sobie za cel „przywrócenie historycznej godności królewskiemu miastu Będzin oraz rozsławianie jego dobrego imienia w kraju i w świecie”.

Od tego momentu zaczęły się różnorodne działania: prelekcje, wystawy, spotkania, wernisaże, wieczory autorskie, występy, kwesty, promocje wydawnictw literackich, koncerty, galerie na murach, będzińskie wigilie czy nadawanie jakże zaszczytnego honorowego obywatelstwa naszego miasta ludziom z nim związanych i sławiących jego imię.

Dwadzieścia lat – gdy spojrzymy na ten okres choćby w kontekście 650-letniej historii Będzina – to bardzo niewiele, jednak dla kilkuset będzinian, którzy na przestrzeni minionych dwóch dekad tworzyli historię TPB to okres zapewne znaczący, ważny, a nade wszystko wiążący się z wieloma wspomnieniami. Właśnie wspomnieniom o ludziach i ich działaniach dla naszej Małej Ojczyzny – Będzina poświęcamy spotkanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Towarzystwa.

Spotkanie Jubileuszowe odbędzie się 24 czerwca 2010 roku, rozpocznie się o godz. 16.00 mszą w kościele Świętej Trójcy, następnie przejdziemy do Teatru Dzieci Zagłębia, gdzie weźmiemy udział w Wieczorze Jubileuszowym pt. „20 owocnych lat”, który uświetni młoda utalentowana wokalistka Marcelina Stoszek – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach.

W trakcie wieczoru odbędzie się prezentacja nowego wydawnictwa TPB pt. „Księga dwudziestolecia”. Serdecznie zapraszamy!