VIII Będziński Spacer Fotograficzny za nami!

W sobotę 22 kwietnia po raz ósmy spotkaliśmy się wspólnie, aby przemaszerować ulicami Królewskiego Miasta Będzina porównująć jak nasze miasto zmieniło się na przestrzeni wieków.

Pierwszym punktem naszego spaceru była wspólna fotografia z Królem Kazimierzem Wielkim na placu prof. Włodzimierza Wójcika, gdyż nasz spacer wpisał się w obchody 665 lecia nadania Będzinowi praw miejskich.

Następnie Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Będzina wraz z Prezydentem Miasta Będzina Łukasz Komoniewski oraz Posłem na Sejm RP Rafałem Adamczykiem zasadzili wspólnie drzewa w pobliżu będzińskiej książnicy. Był to element uhonorowania obchodów Dnia Ziemi.

Następnie odbyliśmy grę terenową gdzie bulwarami Czarnej Przemszy dotarliśmy do Placu Kazimierza Wielkiego.
U stóp Kościoła Świętej Trójcy umyliśmy pomnik ku czci Króla Kazimierza Wielkiego – postawiony w 700 lecie jego urodzin z inicjatywy Stowarzyszenia „Ratujmy Kościół na Górce”. Następnie delegacja Członków TPB w składzie: Henryka Ziółkowska – Skarbin TPB, Bogusław Fornalczyk – Honorowy Obywatel Miasta Będzina oraz Honorowy Członek TPB, Władysław Michał Skarżyński – Honorowy Członek TPB złożyła kwiaty pod pomnikiem.

Dzięki uprzejmości ks. kan. Andrzeja Stępnia – proboszcza parafii pw. Św. Trójcy w Będzinie – uczestnicy spaceru mieli okazję obejrzeć odrestaurowaną kaplicę pw. Serca Jezusowego.
Następnie umyliśy tablicę poświęconą Kapłanom pochodzącym z Parafia Świętej Trójcy w Będzinie, która powstała w roku 2018 staraniem Towarzystwa Przyjaciół Będzina.

W kolejnej części spaceru uczestnicy przeszli aleją Kołłątaja do Domu Modlitwy rodziny Cukiermanów – było to możliwe dzięki urzejmości Fundacja Brama Cukermana .

Spacer zakończyliśmy w Restauracja Staromieyska, gdzie uczestnikom zaserwowano zupę od TPB oraz Kamil Wnuk .

Sobotnie wydarzenie było doskonałą okazją do promocji najnowszego wydania pocztówek, która powstała staraniem: TPB, Będzin w starej i nowej fotografii . oraz FOTOBORKOWSCY. Udział w VIII Będzińskim Spacerze Fotograficznym wzięło ponad 30 osób.

Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo!