RATUJMY ZABYTKI NASZEGO CMENTARZA 2007

Już po raz czwarty w dniu Wszystkich Świętych będziemy kwestować na będzińskich cmentarzach na rzecz ratowania zabytkowych grobowców cmentarza na Górze Zamkowej. W tym roku kwesta prowadzona będzie przy wejściach na trzy bedzińskie cmentarze: Komunalny, na Górze Zamkowej i na Warpiu, gdzie kwestować będziemy po raz pierwszy. Tradycyjnie już obok członków Towarzystwa z puszkami staną wspomagający nas uczniowie z Klubu Absolwenta i Wolontariatu Szkolnego MZS nr 1 oraz młodzież z Liceum im. M. Kopernika, a także przedstawiciele władz miasta, radni, dyrektorzy i pracownicy instytucji oświaty i kultury, kombatanci.

Zachęcając do wsparcia kwesty pragniemy poinformować, że w hojność mieszkańców Będzina i gości odwiedzających nasze miasto w dniu święta Zmarłych dała dotychczas kwotę 26.338,35 zł, co pozwoliło nam odnowić trzy zabytkowe grobowce (patrz: Ratujmy zabytki naszego cmentarza).

Wierzymy, że również tegoroczna kwesta pozwoli przywrócić do dawnej świetności choć jeden z wielu zabytków cmentarnych, które czekają na ratunek.