PISZĄC O MOIM BĘDZINIE…

W najbliższy czwartek, 25 października, odbędzie się wyjątkowy Wieczór Klubowy, poświęcony dwóm współzałożycielom i byłym prezesom Towarzystwa – Romanowi Szenkowi i Władysławowi Śliwoniowi. Obaj pasję do działania dla dobra naszego miasta dzielą z pasją literacką, są autorami licznych tekstów, wierszy i opracowań nt. Będzina i właśnie ta ich działalność będzie głównym tematem naszego spotkania klubowego. Wyjątkowość tego wieczoru wynikać będzie również z faktu, że obaj bohaterowie otrzymają medale i dyplomy Honorowych Członków Towarzystwa Przyjaciół Będzina, nadane im uchwałą uczestników Walnego Zgromadzenia TPB w dniu 29 marca br.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa książek o Będzinie przygotowana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, którzy także przygotowali multimedialną prezentację sylwetek Romana Szenka i Władysława Śliwonia.

Drugą część wieczoru wypełni koncert dedykowany Honorowym Członkom TPB w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie.

Oczywiście nie zabraknie okazji do chwili wspomnień i rozmowy z bohaterami wieczoru, ale to już w kameralnej scenerii Klubu pod Sową, dokąd Panowie Roman i Władysław zapraszają uczestników spotkania na „małe Conieco”.