INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, na pierwszy po wakacyjnej przerwie Wieczór Klubowy zapraszamy przedstawicieli wszystkich instytucji kultury i stowarzyszeń działających w Będzinie, by wspólnie zainaugurować nowy rok kulturalny w naszym mieście. Tegoroczna inauguracja odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 17.00 w salach Biblioteki w Będzinie. Wieczór ten będzie okazją do spotkania ze Sławomirem Pietrasem i wysłuchania jego kolejnej opowieści z pogranicza kultury i historii. Będziemy także świadkami miłej i jakże ważnej dla nas wszystkich uroczystości nadania tytułu Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Będzina Adamowi Lazarowi, zaś Wiesław Grabowski, wieloletni aktywny członek TPB, odbierze z rąk Przewodniczącego Sejmiku Śląskiego Michała Czarskiego Srebrną Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”.

Nasz wieczór zwieńczy „Koncert dla taty”, w którym wystąpi Iza Lazar, utalentowana skrzypaczka, studentka Akademii Muzycznej. Choć Iza przede wszystkim zagra swemu Tacie Adamowi, to my wszyscy będziemy mieli okazję nacieszyć swe uszy piękną muzyką i ocenić jak rozwija się talent Izy, która nie po raz pierwszy wystąpi przed będzińską publicznością.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Będzina.