Złoto-niebieski Tłusty Czwartek

 

Zgodnie z ponad dwudziestoletnią tradycją naszego Towarzystwa, Tłusty Czwartek, zapowiadający w zamierzchłych czasach koniec karnawału, stał się miłą okazją do spotkania w dobrym i doborowym Towarzystwie.

24 lutego 2022 roku, członkowie i sympatycy TPB, stęsknieni przez okres pandemii za szerszymi kontaktami międzyludzkimi i choćby namiastką karnawału, pojawili się licznie w gościnnych murach naszej biblioteki. Na spotkanie z nami przyjechał z Poznania Sławomir Pietras w towarzystwie Galiny Kukliny, wybitnej ukraińskiej solistki, śpiewaczki operowej, od wielu lat zamieszkałej i pracującej w Poznaniu oraz akompaniatora – Marcina Mogiły. Bywalcy wiedzą, że taka „obsada” gwarantuje pełne anegdot opowieści o dawnym Będzinie i świecie operowym, przetykane ariami w znakomitym wykonaniu.

Dzięki tak zacnym gościom oraz wrażliwym na sztukę widzom wieczór okazał się sukcesem. Niestety jego cieniem okazała się informacja o rosyjskim ataku na naszych wschodnich sąsiadów. Galina Kuklina, której rodzina żyje w ogarniętym wojną kraju, zakończyła swoje występy hymnem ukraińskim. Wszyscy obecni powstali aby okazać szacunek walczącemu o wolność narodowi.

Na zakończenie wspaniałe pączki z piekarni Tkacza i Tomczyka z powodu pandemicznych obostrzeń uczestnicy wieczoru otrzymali na wynos.

Szanowni Państwo, dziękujemy Wam serdecznie za przybycie i zapraszamy na następne nasze imprezy. Przypominamy, że są one otwarte dla wszystkich ! Do zobaczenia !

Zachęcamy do obejrzenia  Fotorelacji naszego nieocenionego Romana Koweni

Alicja Pierzchalska-Wieczorek