TPB na IX Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła

W minioną niedzielę 25 czerwca, Towarzystwo Przyjaciół Będzina po raz kolejny wzięło udział w Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła. Była to już IX edycja tego wydarzenia, odbywającego się corocznie przy Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Nasze stoisko było połączone z wystawą „Galeria na Murach”, w tym roku swoje prace wystawiało małżeństwo Anna i Piotr Zatorscy.

Wszyscy, którzy odwiedzili nas w tym wspaniałym dniu w na terenie przypałacowego parku, mogli zapoznać się z bogatą działalnością wydawniczą naszego stowarzyszenia. Prezentowaliśmy między innymi nasze zestawy pocztówek z wyjątkowymi historycznymi fotografiami Będzina, wydawnictwa informujące o działalności TPB oraz mnóstwo tytułów o różnorodnej i interesującej tematyce związanej z naszym miastem, a w szczególności traktujące na temat jego historii i bogactwa kulturalnego.

Każdy mógł znaleźć na naszym stoisku coś interesującego dla siebie, nie zabrakło też ciekawych i sympatycznych książeczek dla dzieci.

IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła pozostanie w naszej pamięci jako kolorowy i radosny obraz mnóstwa straganów z przepięknymi wytworami wszelkiego rzemiosła, sztuk plastycznych, pysznych regionalnych specjałów z naturalnych składników o smakach i zapachach jak z dawnych lat… a to wszystko w malowniczym otoczeniu przypałacowego parku, wśród dźwięków ludowej muzyki dobiegającej ze sceny i przy sprzyjającej pogodzie – nic dziwnego, że jarmark ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających z Będzina i nie tylko.

Olga Pasamonik

Foto By Czesław Fornalczyk i Olga Pasamonik