Święto Wojska Polskiego

Pod pomnikiem dedykowanym żołnierzom stacjonującym w Będzinie w okresie międzywojennym, tj. 11. Pułku Piechoty i 23. Pułku Artylerii Lekkiej, przy ul. Sienkiewicza w Będzinie, odbyły się uroczystości zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Będzinie.

W upamiętnieniu kolejnej rocznicy Cudu nad Wisłą i zwycięstwa oręża polskiego nad bolszewikami z 1920 roku udział wzięły delegacje władz miasta i powiatu, poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół Będzina, młodzież z I L.O. im. M. Kopernika, członkowie Jednostki Strzeleckiej 2037 z Sosnowca, harcerze i harcerki Hufca Ziemi Będzińskiej, a także mieszkańcy miasta.

W 2016 roku były to pierwsze uroczystości bez udziału inicjatora powstania pomnika w będzińskich koszarach, Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, członka Komisji Rewizyjne TPB, naszego Przyjaciela Henryka Smogóra.

Kwiaty u stóp pomnika złożył Prezes Towarzystwa Marcin Lazar i Wiceprezes Halina Szastak.