obchody Narodowego Święta Niepodległości

Jak co roku, na Placu 3-go Maja, u stóp wystawionego staraniem Towarzystwa Przyjaciół Będzina pomnika Poległym za Wolną Polskę, odbyły się uroczystości z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody rozpoczęły okolicznościowe przemówienia przedstawicieli władz miasta i powiatu, a następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika. W imieniu naszego Towarzystwa kwiaty złożyła delegacja w składzie: sekretarz TPB – Regina Przybyła, w asyście prezesa Towarzystwa – Marcina Lazara oraz członka zarządu TPB Grzegorza Pawlaka.

1111

Następnie w parafii pw. św. Barbary odbyła się msza oraz odsłonięto tablicę upamiętniającą mieszkańców Będzina i powiatu będzińskiego zamordowanych podczas II wojny światowej.

Tablica powstała staraniem Henryka Smogóra, Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Będzina