NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

9 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej zwołanej z okazji 20 rocznicy wolnych demokratycznych wyborów parla­mentarnych w Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dnia Samorządu Terytorialnego, Przewodniczący Rady Waldemar Szydło wraz z Prezydentem Miasta Radosła­wem Baranem wręczyli doroczne Nagrody i Wyróżnienia Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2008 r. Wśród laureatów również i tym razem nie zabrakło członków Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Nagrody Miasta otrzymali Wojciech Borkowski i Jerzy Sender za wkład w działania uświetniające obchody 650-lecia nadania praw miejskich Będzinowi. Nagrodę Miasta otrzymał również Kazimierz Rauchfleisch z Ośrodka Kultury w Będzinie – instruktor modelarski, inicjator wielu cennych przedsięwzięć kulturalno-edukacyjnych w mieście i regionie.

Specjalne wyróżnienie dla organi­zacji pozarządowych otrzymał w tym roku doskonale znany w Będzinie Klub Absolwenta. Tym większa to dla nas satysfakcja, że od kilku lat Klub Absolwenta jest członkiem zbiorowym TPB.

Wśród wyróżnionych za osiągnię­cia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2008 znaleźli się prof. Włodzimierz Wójcik od lat związany z Towarzystwem, dobrze znana nam m.in. z wykładów w ramach Akademii Historycznej Będzina mgr Aleksandra Rogaczewska – pracownik naukowy Muzeum Zagłębia, Krzysztof Michalski ze Stowarzyszenia „Via Arte” oraz Zespół Ziemi Będzińskiej.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych udanych inicjatyw i działań dla dobra naszego miasta.