Koncert Noworoczny 2015

W niedzielę 11 stycznia 2015, w Pałacu Mieroszewskich, odbył się kolejny Koncert Noworoczny z cyklu Będzińskie Perełki i Przyjaciele.

Organizatorami koncertu, obok Towarzystwa Przyjaciół Będzina i Muzeum Zagłębia, są od lat Klub Absolwenta, Miejski Zespół Szkół nr 1 i stowarzyszenie młodych muzyków Spectrum.

Dla wszystkich cichych i zdeklarowanych wielbicieli kolędowania i dobrej muzyki Perełki przygotowały na ten wspaniały wieczór prawdziwą ucztę 12. pieśni świątecznych. Wśród nich – utwory klasyczne, pastorałki i kolędy – w tym te najpiękniejsze, bo polskie.

Nieformalna grupa twórcza – Będzińskie Perełki, do której wciąż zgłaszają się młodzi, zdolni muzycy, zawsze koncertuje z entuzjazmem i interaktywnie, czyli tak, aby publiczność mogła twórczo się włączyć, a nie tylko pozostawała biernym odbiorcą muzyki.

Wśród sprawdzonych i wypróbowanych Perełek: Aleksandra Rój, Magdalena Bąk, Julia Dróżdż, Julia Pasternak, Roman Hyla, Krystian i Wiktor Moś, Bartek Leks i Tomasz Wacławczyk, w 2015 roku na naszej scenie zadebiutowali sopranistka Paulina Horajska, altowiolinista Robert Wacowski i skrzypaczka Kasia Gajewska, oraz Łukasz Nalepa, współprowadzący koncert z prezesem TPB Marcinem Lazarem.
perly

W 2015 roku Będzińskie Perełki, na zaproszenie ks. Pawła Kempińskiego i Tomasza Wacławczyka zaprezentowali się również w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta. Więcej o tym wydarzeniu: