Gdyby nie pandemia, czyli XVI koncert Dziękuję Ci Mamo!

Dziękuję Ci Mamo! Pod tym hasłem w Teatrze Dzieci Zagłębia, a później w Państwowej Szkole Muzycznej I. stopnia im. F. Chopina w Będzinie, od 2005 roku odbywały się koncerty dedykowane wszystkim będzińskim Mamom w dniu Ich święta.

Pomysłodawcami tego wyjątkowego wydarzenia byli Waldemar Szydło oraz przez lata dobry duch tej imprezy – Jerzy Sender. Po Jego śmierci dyrektorem artystycznym kolejnych edycji koncertu jest ks. Paweł Sobierajski – najlepszy tenor wśród księży i najlepszy ksiądz wśród tenorów. To dzięki Jego pasji, zaangażowaniu, mistrzostwu słowa, a także rozległym kontaktom w świecie muzyki, nasze majowe koncerty należą do najlepszych i najważniejszych wydarzeń artystycznych w regionie.

Kolejne koncerty dziękuję Ci Mamo! zawsze gromadziły nadkomplet publiczności, stąd potrzeba przeniesienia ich do obecnie największej w Będzinie sali koncertowej w Państwowej Szkole Muzyczne. W tym miejscu olbrzymie podziękowania na ręce dyrektor PSM Pani Lidii Zielińskiej Przybył, na której przychylność zawsze możemy liczyć.

Niestety to wielkie święto będzińskich Mam w roku 2020 i 2021 musieliśmy z oczywistych względów odwołać. Wiemy za to, że Mamy tęsknią za ciepłem i atmosferą naszych koncertów. Dlatego już dziś szumnie zapowiadamy powrót tej imprezy z przytupem w 2022 roku. I za to wszyscy trzymajmy kciuki!

Pierwsze edycje naszego koncertu organizowane były wspólnie i pod patronatem prezydenta miasta. Być może warto po pandemii wrócić do tej tradycji?

Wszystkim Naszym kochanym Mamom życzymy zdrowia, szczęścia, samych radosnych dni.