Dziękujemy za zaufanie i poparcie!

Sukcesem naszych kandydatów do Rady Miejskiej Będzina zakończyły się Wybory Samorządowe 2010. Spośród 23 mandatów, o które ubiegali się kandydaci trzech ogólnopolskich partii politycznych oraz dwóch lokalnych komitetów wyborczych, pięć mandatów przypadło kandydatom z Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Dzięki Państwa wyborowi i zaufaniu, dzięki 3640 głosom (blisko 20%!), w dniu 21 listopada 2010 r. radnymi miasta Będzina zostali wybrani:

* Janusz Herpel – Syberka, Małobądz, Górki Małobądzkie,
* Waldemar Szydło – Śródmieście, Warpie, Koszelew, Podskarpie,
* Marcin Lazar – Zamkowe, Ksawera, Brzozowica,
* Szczepan Gryma – Zamkowe, Ksawera, Namiarkowa, Brzozowica,
* Marek Wieczorek – Łagisza, Grodziec.

Dziękując za Państwa poparcie i zaufanie, jakim obdarzyliście naszych kandydatów, zachęcamy do zwracania się do nich z nurtującymi Was problemami i pomysłami na działania dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców. Terminy i miejsca dyżurów naszych radnych podamy w najbliższym czasie.

5 mandatów w 23-osobowej Radzie Miejskiej to najlepszy do tej pory rezultat TPB. Nasi konkurenci uzyskali: Platforma Obywatelska – 7 mandatów, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 mandatów, Komitet Rozwoju Będzina – 3 mandaty, Prawo i Sprawiedliwość – 2 mandaty.

Nierozstrzygnięte zostały natomiast wybory na urząd Prezydenta Miasta Będzina. Kandydaci uzyskali:

1. Radosław Baran – 41,3% głosów,
2. Łukasz Komoniewski – 44,5% głosów,
3. Józef Pilch – 14,2% głosów.

5 grudnia, w drugiej turze wyborów, Towarzystwo Przyjaciół Będzina, podobnie jak w całej kampanii wyborczej, popiera Radosława Barana. Serdecznie zachęcamy wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Będzina do głosowania na kandydata będącego członkiem naszego Towarzystwa.

Towarzystwo Przyjaciół Będzina stawia na Radka Barana!