Będziński kalendarz od TPB

Choć trudno w to uwierzyć, mimo pandemii, właśnie ukazała się 31. edycja ściennego kalendarza wydanego staraniem Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Przez ponad trzy dekady nasz kalendarz, zawsze o tematyce będzińskiej, zdobiły prace związanych z regionem artystów plastyków i fotografików.

Nie inaczej jest w 2021 roku. Autorem nowego kalendarza jest Piotr Zatorski. Obok panoramy miasta z zamkiem i kościołem pod wezwaniem Świętej Trójcy, na kalendarzu znalazły się także kolumna Jana Sobieskiego, grodziecka wieża ciśnieni i zabytkowa stacja Trafo z Koszelwa. Dlaczego właśnie one? Co łączy te obiekty, wreszcie jaka jest ich historia?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te i, być może całkiem inne, pytania oraz stać się szczęśliwym posiadaczem naszego kalendarza, w najbliższy czwartek, tj. 7 stycznia, wybierz się na wieczorny spacer, a przechodząc w okolicach placu prof. W. Wójcika, pod Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, zajrzyj na chwilę do namiotu Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Czekamy tam z Twoim kalendarzem wraz z jego autorem, wszytko między 16.00 a 17.00. Do zobaczenia!