Ach, cóż to był za koncert!

To już 13-ta edycja Koncertu „Dziękuję Ci Mamo!” Tym razem zorganizowana przez Towarzystwo wspólnie z księżmi Dekanatu Będzińskiego w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

W koncercie, który odbył się 24 maja, udział wzięło ponad 320 Mam. Ksiądz dziekan Andrzej Stępień wspólnie z prezesem TPB Marcinem Lazarem otworzyli imprezę, składając będzińskim Mamom życzenia w imieniu organizatorów. Następnie scenę we władanie objął dyrektor artystyczny imprezy ks. Paweł Sobierajski.

Koncert w 2017 roku wypełnił najpierw popis Orkiestry Smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierunkiem pani Kaliny Szczyrby, a następnie występ zespołu Back to Big Band pod batutą Romana Hyli. Standardy muzyki rozrywkowej i klasycznej, muzyka filmowa, kompozycje z polskiego i światowego repertuaru zachwyciły zebrane Mamy, a prowadzący – ksiądz Paweł Sobierajski jak zwykle oczarował publiczność, tym skuteczniej, iż aktywnie wokalnie wspierał go Michał Fiuk, a na finał nawet prezes Towarzystwa.

Specjalną oprawę świetlną zapewnił Oliwer Nawara, który zaczarował salę koncertową będzińskiej szkoły muzycznej. Więcej takich imprez! Wracamy za rok na koncert dla Mam! – takimi deklaracjami widownia żegnała artystów i organizatorów.

Na koniec wszystkie mamy otrzymały od organizatorów piękne róże, wręczane przez uśmiechniętą młodzież z Klubu Absolwenta i Szkolnego Wolontariatu „Oko”.

photo by Czesław Fornalczyk