Tłusty Czwartek

,,Tłusty Czwartek” dziś kojarzy się głównie z pączkiem, odmienianym w tym dniu w mediach i w cukierniach przez wszystkie przypadki oraz jadanym w ilościach pod względem dietetycznym nieprzyzwoitych. I tak też było w Towarzystwie Przyjaciół Będzina, gdzie pączkowy zawrót głowy zwiastujący koniec karnawału zgromadził w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Będzinie wielu członków i sympatyków Towarzystwa oraz mieszkańców naszego miasta.

Karnawał już na finiszu, a więc nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. W muzyczną podróż od klasyki do współczesności porwały prawdziwe muzyczne perły – trio smyczkowe (I skrzypce – Julia Dróżdż, II Skrzypce – Magdalena Bąk oraz wiolonczela Julia Pasternak), oraz utalentowani zagłębiowscy artyści Tobiasz Nykamowicz – klawisze, Tomasz Nykamowicz – perkusja oraz Wojciech Wilanowski – gitara, wokal.

Zwieńczeniem tłustoczwartkowego spotkania była słodka uczta od będzińskich cukierników: Cukierni Tkacz oraz Piekarni i ciastkarni Państwa Tomczyków. O słowno – muzyczny splot niczym warkocz zadbali prowadzący spotkanie Olga Lubecka i Michał Fiuk.

Nie był to jedyny warkocz podczas tej imprezy. Na zakończenie prowadzący przekazali dla wszystkich uczestników spotkania nasz lokalny wypiek – właśnie warkocz św. Doroty, jako słodki upominek od Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasz Komoniewskiego.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu kolejnego spotkania. Wyrazy uznania kierujemy dla Wojciecha Pasternaka za stworzenie specjalnego, świetlanego klimatu podczas koncertu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Niech wszystkie zjedzone słodkości będą przywoływały dobre wspomnienie o ,,Tłustym Czwartku” w Towarzystwie Przyjaciół Będzina.

Michał Fiuk

zdjęcia
Roman Kowenia