XVIII Będzińska Wigilia za nami!

Jak co roku w niedzielę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia mieszkańcy Będzina zebrali się na wspólnej, już XVIII Będzińskiej Wigilii.

Zebrani na placu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie mieli okazję do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem J.E. ks. bp. dra Grzegorza Kaszaka, przełamania się opłatkiem i złożenia życzeń, a w ten magiczny, świąteczny nastrój wprawił nas występ Zespołu OD-DO z Preczowa, który wykonał dobrze nam znane polskie kolędy.

Po koncercie, życzeniach i opłatku przyszedł czas na tradycyjne wigilijne potrawy, wśród których nie zabrakło zupy grzybowej, smażonej ryby oraz wigilijnej kapusty, które zostały przygotowane przez wspierających Wigilię od lat zagłębiowskich restauratorów – Restaurację Staromieyską oraz Restaurację Szafranowy Dwór. W imprezie udział wzięło niemal 150 osób.

Całości imprezy towarzyszyła tradycyjna szopka oraz wystawa zdjęć autorstwa Wojciecha Borkowskiego i Romana Kowenii, przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina, a poświęcona 65. rocznicy lokalizacji ogólnej budowy osiedla Syberka w Będzinie.
Każdy z uczestników otrzymał nieodpłatnie publikację poświęconą 65. rocznicy urodzin Syberki, autorstwa Stefanii Lazar i Sławomira Brodzińskiego, wydaną przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina.

Jak co roku wigilijne spotkanie w Będzinie swoją obecnością uświetnił Ordynariusz naszej Diecezji ksiądz Biskup dr Grzegorz Kaszak, a także ksiądz kanonik Andrzej Stępień – Dziekan Dekanatu Świętej Trójcy w Będzinie.
Wielkie podziękowania należą się księdzu proboszczowi parafii p.w. Nawiedzenia NMP Zygmuntowi Skipirzepie za wsparcie i udostępnienie terenu wokół kościoła.

Nasza Będzińska Wigilia nie odbyłaby się bez wsparcia Wielce Szanownego Grona Mecenasów:
🔸 Zespół OD-DO z Preczowa pod kierunkiem Pana Marka Krępy
🔹 Restauracja Staromieyska – Dorota i Dariusz Rojek
🔸Restauracja SZAFRANOWY DWÓR
🔹FRoSTA
🔸 Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sosnowca Kamil Wnuk
🔹LAMBER – producent mebli biurowych – Maria i Robert Zasępa
🔹VitaSUN BIURO TURYSTYCZNE – pani Magdalena Kozieł
🔸Primost Południe– Prezes Andrzej Banaszek
🔹Unidaweld – Państwo Renata i Dariusz Szota
🔹Firma Kasperczyk – Pan Bartosz Kasperczyk
🔸ROWIS – Pan Marek Siemiński
🔹SFA Polska – Fabrizo Cozzi
🔸BANK SPÓŁDZIELCZY w Będzinie – prezes Ryszard Olszewski
🔹Rafał Molicki Zakład Jubilerski przy ul. Piłsudskiego 11 w Będzinie
🔸Grażyna i Marek Pasek Fundacja im. Anny Pasek
🔹Państwo Joanna i Zdzisław Krukowscy – Centrum Zdrowia Jomadent
🔸Bożena i Jacek Pawlikowski Zakład Zegarmistrzowski przy ul. Piłsudskiego 13 w Będzinie
🔹Anna i Grzegorz Pawlak
🔸Zenon Koziołek – dorabianie kluczy z IMMO-bilajzer-em przy ul. Małachowskiego 23 w Będzinie
🔹Agata Molicka – Scena with love
🔸Państwo Czerwińscy – Sklep GUFFI przy ul. Modrzejowskiej 50 w Będzinie

W wydarzenie zaangażowanych było 50 wolontariuszy, do których kierujemy specjalne podziękowania: członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Będzina, Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni, młodzież z Klubu Absolwenta przy Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie, pracownicy firmy Lamber (za rozstawienie szopki), panom od namiotów oraz wolontariuszom wydawki.

Piotr Podsiadło – Sekretarz TPB