O Nas

Witam Państwa na stronie Towarzystwa Przyjaciół Będzina w imieniu 200 osób współtworzących dziś nasze stowarzyszenie!
Towarzystwo powstało w 1990 roku, a więc jak łatwo policzyć działa już trzy dekady, choć swoje korzenie wywodzi od funkcjonującego w dwudziestoleciu międzywojennym Towarzystwa Opieki nad Górą Zamkową.
Nasza misja wynika ze statutu – „Dobro królewskiego miasta Będzina i jego mieszkańców jest sensem istnienia i najwyższym celem działalności Towarzystwa Przyjaciół Będzina” – w tym lakonicznym zdaniu zawiera się cel naszych działań i cała mądrość ojców założycieli Towarzystwa.
Nasze stowarzyszenie pracuje zatem dla miasta i mieszkańców zmieniając oblicze naszej Małej Ojczyzny. Oceńcie Państwo sami nasz dorobek, drogę jaką przeszliśmy i jaką konsekwentnie zmierzamy. Odpowiedzcie, czy droga ta prowadzi do piękniejszego Będzina, przyjaznego mieszkańcom i bardziej atrakcyjnego dla przybyszów? Jeśli uznacie, że tak właśnie jest – dołączcie do nas!

faksymilka.

.