Dziękuję Ci Mamo

Pod tym hasłem od 2005 roku odbywają się koncerty dedykowane wszystkim będzińskim Mamom w dniu Ich święta. Pomysłodawcą tego wyjątkowego cyklu spotkań był Waldemar Szydło. Dobrym duchem pierwszych koncertów dla Mam był ich konferansjer niezastąpiony Jerzy Sender. Od 2015 roku kierownikiem artystycznym i prowadzącym kolejne edycje koncertu jest ks. Paweł Sobierajski – najlepszy ksiądz wśród tenorów i najlepszy tenor wśród księży. Koncerty „Dziękuję Ci Mamo” odbywały się najczęściej w Teatrze Dzieci Zagłębia i Państowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie.

Towarzystwo jest także organizatorem koncertów z innych, niż tylko Dzień Matki, ważnych okazji. Zaproszeni przez nas muzycy grali…

… w podziękowaniu za będzińskie wigilie i kwesty

Także poprzez muzykę dziękujemy naszym Przyjaciołom i Mecenasom za współpracę i pomoc w organizacji najszerzej znanych przedsięwzięć Towarzystwa jakimi są kwesty i „Będzińskie Wigilie”. Koncerty – jesienny i noworoczny, organizowane są w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

… w oprawie wieczorów klubowych

Nie sposób w tym miejscu ominąć kilku wyjątkowych spotkań uwieńczonych koncertami dobrej muzyki. Podczas części wieczorów klubowych, gdy inaugurowaliśmy kolejne sezony kulturalne w naszym mieście lub nadawaliśmy zaszczytny tytuł Członków Honorowych Towarzystwa, również pomyśleliśmy o odpowiedniej oprawie muzycznej.

… w oprawie kolejnych jubileuszy

18 listopada 2005 roku, gdy nasze Towarzystwo hucznie obchodziło 15. rocznicę swego powstania, kulminację wieczoru stanowił występ, od lat mocno związanego ze śląską scena bluesową, zespołu Nagar Blues Band w składzie Ewelina Grochowska i Natalia Kaca.

24 czerwca 2010 roku w Teatrze Dzieci Zagłębia odbył się natomiast koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia Towarzystwa. Gwiazdą wieczoru była młoda wokalistka Marcelina Stoszek. Pochodząca z Cieszyna studentka Katowickiej Akademii Muzycznej, wykonała cover’y znanych światowych przebojów.

… w ramach cyklu Będzińskie Perełki i Przyjaciele

Będzińskie Perełki to powołana z inicjatywy Marcina Lazara nieformalna grupa twórcza, rekrutująca się spośród uczniów i absolwentów PSM I stopnia w Będzinie, która działa w bliskiej współpracy z Klubem Absolwenta i naszym Towarzystwem. Perełki mają na swoim koncie kilkanaście wyjątkowych i niezapomnianych koncertów muzyki klasycznej, filmowej i noworocznych koncertów kolędowych, organizowanych pod patronatem TPB.